بهترین تمرینات و نکات دستگاه لیزر

تمرینات متعددی دستگاه لیزر موجود هست که شمارا مطمئن می سازد تنظیمات فایل robots . txt به صحت انجام شده و میتواند علاوه بر تجربه کاربری عالی , تاثیر مثبتی بر روی پروسه دستگاه لیزر بگذارد . در‌پی بعضا از تمرینات دارای اهمیت را با هم مرور می‌کنیم :

هرگز فولدر txt را جایی به جز دایرکتوری روت آپلود نکنید . نباید نام آن را تغییر و تحول دهید . در حالتی‌که ربات های دستگاه لیزر جستجو نتوانند آن را در مسیر www &# ایران روتک دستگاه لیزر . com/robots . txt پیدا کنند , توانمند نخواهند بود آن را بیابند و همین فرمان منجر می گردد فرض کنند که کلیه صفحه ها جان دار در سایت برای خزش آزاد است .
اسم پوشه به حروف کوچک و بزرگ حیاتی است . بیشتر خزندگان فایلی که با نام robots . txt ایجاد شده است را متفاوت از فایلی با اسم robos . Txt میدانند . مطمئن شوید که نام فایل را با حروف کوچک متن اید .

همانطور که پیش از این نیز بیان کردیم , خزندگان بدخواه برخی از اوقات خزش آدرس هایی که در این فولدر مسدود شده است را در اولویت قرار ارائه میکنند تا بتوانند دستگاه لیزر نقطه ورودی به وبسایت بیابند . برای هدف های امنیتی می توانید از تگ متای noindex به جای این پوشه برای پیشگیری از ایندکس چنین صفحاتی استفاده نمائید .
در بعضی از موردها , وبمسترها راهبرد های disallow را به گونه ای می نویسند که به صورت غیر عمد بازدارنده از دسترسی ربات ها به پوشه های CSS و جاوا اسکریپت می شود . این موادسازنده دستگاه لیزر برای ایندکس باصرفه سایت باید خزیده شده و ایندکس گردند . هنگامی که کل دایرکتوری را با این فایل مسدود میکنید بایستی اطمینان داشته باشید که این فایل ها برای ربات های جستجو دستگاه لیزر قابل دسترس است .
صفحاتی که از ربات های جستجو دور نگه داشته شده باشند تساوی پیوند را به صفحات داخلی و فرنگی که به آن‌ها پیوند داده اند منتقل نمیکنند . چنانچه می خواهید کاغذ ای را ایندکس نکنید اما می خواهید تساوی لینک و پیوند را انتقال دهید از تگ متای noindex , follow سود نمایید .
تحت دامنه ها در عمده موتورهای جستجو تحت عنوان وبسایت متفاوتی در لحاظ گرفته میگردند . این قضیه به‌این مفهوم است که پوشه txt در دامنه روت در‌این زیر دامنه ها دنبال نخواهد شد . در راستی g - ads . org می بایست پوشه robots . txt متفاوت تری از تحت دامنه اش مثلا seotools . g - ads . org داشته باشد .

شما میتوانید از روش ابزار robots . txt tester کنسول جستجوی گوگل , سلامت فولدر خویش را بسنجید . دستگاه لیزر کافیست به‌این وب سایت دستگاه لیزر بروید و به کمک این ابزار فایل Robot . txt خویش را چک کنید . در صورتی‌که فایل درست فعالیت کند , چیزی شبیه شکل دستگاه لیزر ذیل خواهید داشت :

فولدر robots . txt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *