بهینه سازی وبسایت در موتورهای کاوش ( دستگاه لیزر )

بهینه سازی وب سایت در موتورهای کاوش ( دستگاه لیزر )

گوگل دارای الگوریتم های فراوان پیچیده ای جهت تشخیص مقدار Crawling یا این که خزیدن یک وبسایت از روش روبات های دستگاه لیزر خود است و همواره این الگوریتم در جهت ایندکس کردن همه صفحات تارنما شما در هر بازدید آیتم استفاده قرار می گیرد و به گونه ای بهینه سازی شده است که معمولا مصرف پهنای باند متعددی را برای شما به همپا ندارد . البته دستگاه لیزر با این وجود در بعضی از مواقع که روبات های گوگل با ایندکس بیش از حد صفحات وبسایت سبب مصرف زیاد پهنای باند برای سرویس دستگاه لیزر شما میگردند , میتوانید از امکانی با نام &# دستگاه های لیزر ; crawl rate ” یا نرخ خزیدن که مدت زمانه مراجعه دستگاه لیزر روبات های گوگل دستگاه لیزر جهت خزیدن سایت شما‌را مشخص میکند , استفاده کنید و این میزان را بهینه سازی نمایید .

جهت این مراد ابتدا باید تارنما خویش را به Google Webmasters Support , Tools بیش تر کنید ( می‌توانید از لینک های زیر جهت دستگاه لیزر شناخت با طرز اضافه کردن تارنما خود به Google Webmaster Tools استعمال کنید )

همچنین زیر تر نیز در رابطه با روش ی ایجاد کرد sitemap و تاثیر آن بر دستگاه لیزر تارنما هم کلام می کنیم .

بعد از طی کردن روند بالا در برگه دارای اهمیت Webmaster Tools تارنما دستگاه لیزر مورد نظر خود را انتخاب فرمائید و بر روی Untitled - 3 کلیک نمائید . که منوی پایین را اکران میدهد .باصرفه سازی وبسایتطبق تصویر بالابر روی مورد ی Site Setting کلیک نمایید تا در برگه ی بعدی باز شود , دستگاه لیزر هم اکنون می بایست طبق تصویر تحت عمل نمائید .بهنیه سازی سایت دستگاه لیزر
همونطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید آیتم ی Limit Google ’ s maximum crawl rate را گزینش کنید و نظیر تصویر بالا غلطک تعیین کننده محدودیت نشان داده می شود , آنگاه می‌توانید میزان جست و جو خزنده را به سوی Low تغییر‌و تحول دهیم .

نکته : پیشنهاد می شود در پایین حد ممکن قرار ندهید و در صورتی‌که وبسایت شما درطول روز کار میکند , تنها در حوالی Low باشید .

بعد Crawl rate را بر روی آیتم “ limit google ’ s maximum crawl rate ” قرار داده و rate مورد نظر را بر روی کمی در حدود low قرار دهید و تغییرات را ذخیره نمایید .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *