واحد سنجش همت دستگاه لیزر

ابزار Google &# دستگاه حکاکی لیزری یک گزارش دستگاه لیزر مضاعف دارای فایده را در رابطه با مقدار عملکرد سایت دستگاه لیزر در گوشی به شما ارائه می دهد . از طریق این ابزار دستگاه لیزر , شما می‌توانید معضلات و خطاهایی که در این مورد , بوسیله گوگل شناسایی شده‌است را حین بازدید از وبسایت موبایلی پیدا فرمایید .

بعضا از خطاهای احتمالی عبارتند از : نزدیک بودن موادتشکیل دهنده قابل لمس ( دکمه های فراخوان , لینک و پیوند ها و غیره ) , فایده از flash و هماهنگ نبودن ابعاد محتوا با viewport . در‌این ابزار دستگاه لیزر هر خطایی با لیستی از URL هایی که این غلط در آنان موجود است به عنوان مثال آورده شده‌است , که‌این با یقین داده ها زیاد دستگاه لیزر با ارزشی است .

خطاهای مربوط به بالا و پایین کردن کاغذ

شما می بایست هر چه زودتر , خطاهایی که به بالا و ذیل کردن صفحات وبسایتتان مربوط می شود را رفع فرمایید تا کاربر تجربه ی دستگاه لیزر مثبتی از بازدید تارنما دستگاه لیزر شما داشته باشد . با به کار گیری از Google ’ s Crawl Error Report در ابزار Search Console , می‌توانید خطاهای مرتبط با URL های مختص به گوشی تلفن های هوشمند را شناسایی فرمائید .
DYNAMIC SERVING

این ساختار سبب می گردد که یک وب سایت , طرح و محتوای همگانی خویش ( custom ) را برای کاربران موبایلی , با یک URL اجرا نماید . در صورتیکه در پژوهش ها خویش به‌این فیض رسیده اید که رفتار یوزرها موبایلی شما با کردار کاربران دسکتاپ شما متفاوت است , این ساختار برای شما مطلوب است .

مغایر ساختار responsive web design , ساختار dynamic serving برای نمایش محتوا برای یوزرها متفاوت ( در دستگاه های گوناگون ) HTML های متفاوتی را به فعالیت میگیرد . سرورهای اینترنتی هم از اینکه برای سرتیترهای HTTP ) Vary HTTPهای متغیر ) چه چیز را سناریو دهند , برنامه ریزی گردیده اند .
سرتیتر Vary HTTP

این سرتیتر به سرور اینترنتی میگوید که محتواهای متفاوتی برای سناریو در دستگاه های گوناگون یا برای یوزرها متعدد موجود هست , و وقتی که یک درخواست برای یک URL دریافت میگردد , سرور بایستی استفاده کننده یا دستگاهی که این درخواست را ارسال کرده است , پیش از اکران محتوا در نظر گیرد .

از نگرش دستگاه لیزر , موتورهای جستجو گر نظیر گوگل , می بایست از سرتیتر Vary HTTP استفاده نمایند تا در یافتن نتایج , ایندکس کردن و ذخیره سازی ( Caching ) محتوای با صرفه سازی شده برای موبایل , به آن‌ها یاری دهد . بدین ترتیب , این دلیل در افزایش اقتدار اکران محتوا در تلفن همراه دوچندان دارای اهمیت است .

content ( ذخیره سازی محتوا )

برای فهم دقیق خط مش ی کارکرد Vary HTTP , اول می بایست مراحل ی cashing را بشناسیم .

Caching به ذخیره سازی یک کاغذ یا این که منبع , به وسیله ی فضاهایی نظیر مرورگر کاربر و internet service provider گفته می‌شود ; این ذخیره سازی به کاهش حجم کاری سرورهای اینترنتی و ارتقا پاسخگو ( responsive ) بودن سایت ها یاری می کند . برای مثال چنانچه یک کاربر درخواست بازدید از برگه ای را از روش یک internet service provider داشته باشد , در حالی که اخیرا از آن بازدید کرده و آن را ذخیره کرده‌با‌شد , به احتمال بسیار برای او , ورژن ذخیره شده ی آن صفحه نمایش داده می‌شود .

سرتیتر Vary HTTP قادر است به مدیریت اینکه چه محتوای ذخیره سازی شده ای ( در چهره ذخیره سازی شدن ) برای هر کاربر اکران داده شود , کمک کند . فارغ از آن , احتمالا شما برای یک کاربر موبایل , کاغذ ی ذخیره سازی شده ی مربوط به دسکتاپ را اکران دهید , و برعکس .
Implementation ( اجرا )

برای این که به موتورهای جستجوگری که به ورقه ی شما دسترسی دارا هستند بگویید که محتوای خاصی بایستی برای استفاده کننده دستگاه لیزر خاصی اکران داده شود , به افزودن یک سرتیتر Vary HTTP به صقحه ی خود نیاز دارید .
شناسایی کاربر/سیستم عامل

وقتی که یک کاربر برای نخستین بار از یک سایت دیدن می نماید , یک سرتیتر درخواست HTTP به سرور ارسال میگردد . در‌این درخواست , یک string ( به تیم ی محدودی از کاراکترها نظیر حروف , اعداد , علامت ها که به ترتیب خاصی کنار یکدیگر قرار گرفته اند ) مختص به استفاده کننده موجود هست که خصوصیات استفاده کننده درخواست کننده را شناسایی می کند ; نظیر string منحصر به فرد کاربر برای مرورگر فایرفاکس :

Mozilla/5 . 0 ( Macintosh; U; Intel Mac OS X 10 . 5; en - US; rv : 1 . 9 . 1b3 ) Gecko/20090305 Firefox/3 . 1b3 GTB5

فهرست جامعی از استرینگ های مرتبط با کاربران تهیه نمایید و آنرا به طراح وب سایت خود ارائه دهید تا از اینکه محتوای شما برای هر کاربر/سیستم عامل به صحت نمایش داده می گردد اطمینان حاصل نمائید . یک منبع موءثر که می توانید از آن برای تشکلیل این فهرست به کارگیری فرمایید udger . com است .

همت کنید ارورهایی که به صورت معمول , هنگام شناسایی کاربر/سیستم دلیل چهره می‌دهند را شناسایی نمائید ; این

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *