گزینش جور ساختار دستگاه لیزر

بر اساس ی آنچه از پژوهش ها دستگاه لیزر خویش و اطلاعاتی که تا اینجا درین نوشته ی علمی به دست آورده اید , درحال حاضر خوب تر میتوانید در ارتباط با ساختار سایت دستگاه لیزر موبایلی خود تصمیم گیری فرمایید . فلوچارت زیر را دنبال نمائید و شایسته ترین ساختار برای تارنما خویش را گزینش نمائید :

برای هر ساختار موبایلی , بایستی به نکاتی اعتنا کنید تا بتوانید به بهترین صورت دستگاه لیزر آن را اجرا نمائید &# دستگاه لیزر روتک ;
RESPONSIVE WEB DESIGN


درصورتی که در تحقیقات خویش بدین سود رسیده اید که کاربران موبایلی شما مانند کاربران ورژن دسکتاپ سایت شما , اخلاق و رفتار می کنند , این جور ساختار دستگاه لیزر بهترین تعیین برای شماست .

هنگامی که می‌خواهید ساختار Responsive Web Design را اجرا کنید , می بایست دو آیتم دستگاه لیزر را مورد علاقه داشته باشید : meta viewport tag و media queries .
تگ meta viewport

هنگامی که میخواهید ساختار صفحه های سایت خود را به گونه ای تنظیم فرمایید که با کلیه ی دستگاه ها مطابقت داشته باشند , مضاعف اصلی است که‌این ساختار برای مرورگر ها قابل تشخیص باشد ; با افزودن تگmeta viewport به سرتیتر ( header ) هر برگه می‌توانید این کار را انجام دهید :

[meta name= ” viewport ” content= ” width=device - width , initialscale=1 ” ]

تگ meta viewport به مرورگر میگوید که به چه شکل یک کاغذ را با دستگاه های مشخصی مطابقت دهد .

” width=device - width ” بدین معناست که پهنا صفحه باید با عرض مانیتور آن دستگاه ها دستگاه لیزر هم خوانی داشته باشد .
“ initial - scale=1 ” مرتبه ی زوم اولیه را مشخص و معلوم می کند وقتی که مرورگر برگه را برای اولین بار لود می کند .

سوای اجرای یک عنصر meta viewport , برگه در ابعاد ( پهنا ) یک برگه ی دسکتاپ رندر می گردد . دستگاه لیزر این‌که یک کاربر بدون چاره باشد به طور دستی کاغذ را زوم یا بالا و ذیل نماید تا بتواند کاغذ ی شمارا ببیند یا این که عملکردی را انجام دهد , یک تجربه ی منفی را از سایت شما برای وی بوجود می‌آورد , و احتمال این را که گوگل وب سایت دستگاه لیزر شمارا جزءِ وبسایت های ناهماهنگ با قابل انعطاف افزارهای موبایل به حساب آورد بالا می برد . به مثال زیر توجه فرمایید :

Media querie ها

Media querie سبب ساز میشود که ساختار محتوایی ورقه در دستگاه های گوناگون سوای تغییر و تحول باقی بماند و محتوا را با دستگاه های مختلف هماهنگ می نماید تا کاربر شایسته ترین تجربه را از بازدید پیج به دست آورد . به مثال ذیل توجه نمایید :نکاتی که بایستی برای صحیح اجرا شدن ساختار responsive web design در لحاظ بگیرید

تمام منابع می بایست قابل مشاهده و دسترسی باشند

گوگل پیشنهاد می کند که تمام عناصر جان دار در یک ورقه , باید برای بات هایی که از robots . txt و دیگر متد ها برای تشخیص ساختار responsive web design استعمال می کنند , قابل دسترسی باشد . یک ابزار سودمند برای اینکه تشخیص دهید که آیا منابع غیر قابل دسترسی در وبسایت شما موجود هست یا نه , ابزار Google ’ s Mobile - Friendly است ; بعلاوه , این ابزار به شما می گوید که آیا سایت شما با قابل انعطاف افزارهای تلفن همراه هماهنگ است یا خیر .

تمام موادتشکیل دهنده می بایست در جای قابل قبولی قرار گرفته باشند

شایسته ترین روش برای تشخیص این که آیا وبسایت شما با دستگاه های مختلف هماهنگ است , این است که خودتان به طور دستی با دستگاه های گوناگون از آن بازدید کنید ; مبنی بر تحقیقاتی که پیش از این انجام داده اید ( در مقاله ی سئوی موبایلیبه این مورد پرداخته ایم ) محاسبه نمایید که وبسایت شما چگونه در ۵ تا از محبوب ترین دستگاه ها بین مخاطبان شما , نمایش داده می گردد . همچنین شبیه سازهای آنلاینی مانند : Responsive Web Design Testing Tool وجود دارند که وبسایت شما‌را مشابه سازی می نمایند .

انگیزه از این فعالیت این است که مشاهده کنید عناصر مختلف , مثل دکمه های فراخوان , در دستگاه های مختلف در جای مناسب خویش قرار گرفته اند یا این که نه , و از این‌که این عناصر برای کاربر قابل دسترس می باشند و در جایی قرار گرفته اند که بیشترین دقت را به خود جلب می نمایند , اطمینان حاصل نمائید .

سرعت وبسایت

تمامی می‌دانند که سرعت وبسایت , فاکتور بسیار مهمی است ; این برهان در رتبه بندی گوگل و موتورهای کاوش گر مشابه تأثیر دارد و کاربران تارنما های نادر سرعت را رها می کنند . بایستی عملکرد نمائید که سرعت سایت شما در حالت بهینه باشد . به همین بهانه گوگل ابزاری را با نام PageSpeed Insights معرفی می کند که ایده های دوچندان نیکی را در ارتباط با این که چه‌گونه می توانید سرعت هر پیج را در وبسایت خود ( در موبایل یا این که دسکتاپ ) ارتقاء دهید , به شما ارائه میدهد :

علاوه بر ابزار گوگل در این ارتباط , ابزارهای رایگان دیگری هم برای آنالیز سرعت صفحات

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *