15 نکته در ارتقاء سرعت دستگاه لیزر وب سایت

سرعت وب سایت یکی‌از ار مهم‌ترین فاکتورها برای سنجش همت و دستگاه لیزر سایت است . گوگل سرعت تارنما را بعنوان یکی 200 فاکتور خویش در رنکینگ صفحات و جایگاهشان در نتایج جستجو در نظر می‌گیرد و سرعت دلخواه وب سایت را نشانگر کاربرپسند بودن آن می‌داند . با ارتقا رقابت در مسئله دستگاه لیزر و جذب ایران روتک دستگاه لیزر طولانی تر از روش موتورهای جستجو , حیف کردن دستگاه لیزر هر فرصتی می تواند اقبال شما را برای رسیدن به کاغذ اول گوگل کاهش دهد .
ارتقاء سرعت تارنما


ارتقاء سرعت سایت دستگاه لیزر
15 نکته حتمی برای افزایش سرعت وبسایت
1 - بهینه سازی تصاویر

تصاویر حجم متعددی از سایت شمارا تشکیل می دهند و می توانند تاثیر زیادی بر افزایش سرعت تارنما شما داشته باشند . دستگاه لیزر تغییر و تحول سایز عکس‌ها با منفعت از HTML تاثیری بر سایز آنان ندارد و فقط روش اکران را تغییر میدهد , برای کاهش حجم وب سایت و نتیجتا ارتقاء سرعت تارنما از نرم افزارهای جانبی مثل فتوشاپ منفعت فرمایید .

در ذیل یک سری ابزار آنلاین برای باصرفه سازی تصاویر را لیست کرده ایم :

Smush . it
Online Image Optimizer
SuperGIF

2 - فرمت تصاویر

برای بهینه سازی سایت و افزایش سرعت وب سایت از فرمت های استاندارد مثل JPG , PNG و GIF برای تصاویر بهره نمائید .
3 - از متن گرافیکی بپرهیزید

بعضا از سایتها برای زیباتر شدن مطالب ارئه شده و عنوان‌ها در تارنما آنها‌را بصورت تصویر قرار می دهند , اینکار حجم دستگاه لیزر وب سایت شما را افزایش داده و برای دستگاه لیزر مطلوب نیست , بهتر دستگاه لیزر است برای اینکار از دستورات CSS فایده کرده و مطالب را بصورت نوشته ارائه دهید .
4 - افزونه‌های غیرضروری را حذف فرمائید

افزونه‌ها به شدت بر سرعت وبسایت شما تاثیرگذارند , بعضی از آن‌ها مانند دکمه‌های اشتراک گذاری برای هر سایتی اضطراری میباشند البته نصب افزونه‌های متفاوت و غیرضروری سرعت تارنما شما‌را کاهش خواهد داد .
5 - CSS و JS را داخل کد استفاده نکنید

خوب تر است که کدهای CSS و JavaScript خویش را در فایل‌های جداگانه‌ای قرار دهید . مجال بار گذاری شدن وب سایت این فایلها در خاطر کش مرورگر ذخیره شده و در بازدیدهای بعدی سرعت وب سایت را ارتقا می دهد . همینطور این فعالیت ساخت تغییرات در تارنما را برای شما راحتتر می کند .
6 - استفاده از حافظه کش مرورگر

هربار که بازدیدکنندگان تارنما شمارا باز می‌نمایند تمام تصاویر و کدها بارگذاری میگردند که دوره متعددی را میطلبد ولی با استفاده از خاطر کش مرورگر شما میتوانید بخش متعددی از اطلاعات را بر روی کامپیوتر یوزرها ذخیره کنید و در بازدیدهای بعدی دیگر نیازی به دانلود دوباره آنان وجود ندارد که این دستور سرعت سایت را به شیوه چشمگیری ارتقا می دهد . دستگاه لیزر همینطور با اینکار مصرف پهنای باند و هزینه هاست خویش را کاهش خواهید داد .
7 - فایل JavaScript را در انتهای نوشته قرار دهید

این کار باعث می شود که لود شدن این گونه فایلها در انتها صورت پذیرد و بار گذاری باقی مطالب دستگاه لیزر را به تاخیر نیندازد .
8 - از ریدایرکت پرهیز کنید

تا حد قابلیت و امکان از ریدایرکت کردن لینک‌ها خودداری کنید , زیرا باعث بیش تر شدن یک درخواست HTTP شده و سرعت وب سایت را کاهش می دهد . آدرس‌های غلط را پیدا نمایید و کلیه آنان را درست نمائید .
9 - DNS ها را تا حد قابلیت کاهش دهید

DNS یا این که همان اسم دامنه‌ها بر روی هاست شما هر یک میان 20 تا 120 میلی ثانیه فرصت برای بازخوانی از هاست نیاز دارا هستند . برای اینکار شما میتوانید از آدرس دهی بجای ساخت زیردامنه منفعت فرمائید بطور مثال از Websima . com/blog بجای blog . websima . com به کار گیری نمایید .
10 - CSS ها و HTML های غیرضروری را حذف فرمائید

این فرمان درخصوص سیستم‌های مدیریت محتوا مثل وردپرس و جوملا تاثیر متعددی خواهد داشت چون قالب آن ها معمولا با امکانات متنوعی طراحی میشوند که شما از کلیه آنها بهره نخواهید پیروزی و با حذف کدهای مازاد می توانید سایز صفحه ها را کم کرده و سرعت وب سایت را اکثر فرمائید .
11 - از یکسری سیستم آمارگیر فایده نکنید

پیگیری بازدیدها بر روی سایت شما کاری عاقلانه و صراحت دارد ولی برای اینکار فقط از یک سیستم آمارگیر استفاده کنید تا از توشه مازاد برروی سایت و کاهش سرعت آن پرهیز کنید . مثلا بطور همزمان از سیستم آمارگیر گوگل آنالیتیکز و وبگذر یا امثال آن‌ها استعمال نکنید .
12 - از G - Zip سود بگیرید

همان گونه که برای کاهش حجم فایلها برروی کامپیوتر خویش آنان را زیپ می کنید , فایلهای وب سایت شما نیز میتوانند بوسیله G - Zip فشرده سازی شوند . اینکار حجم کلی وبسایت را کسر کرده و سرعت وب سایت را بهبود می بخشد , اما هاست شما باید آن را ساپورت نماید .
13 - درخواست‌های HTTP تارنما را کاهش دهید

با استفاده از تکنیک

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *