تحقیق و شناسایی رده دستگاه لیزر و مخاطبان موبایلی

در ارتباط با باصرفه سازی تارنما ها دستگاه لیزر در نرم افزارهای موبایل , پیش از هر چیز می بایست به آشنایی یوزرها موبایلی کنونی وب سایت خویش و رده جستجوهای موبایلی در رابطه با تجارت و بازاری که با آن سروکار دارید , بپردازید . به این ترتیب شما می‌توانید , گزینش ها و تصمیمات دستگاه لیزر حساب شده تری را حین بهینه سازی و ارتقای وب سایت خود به کارگیرید .

همان طور که پیش از این گفته شد , شیوه ی جستجوی یوزرها دستگاه لیزر موبایلی با یوزرها دسکتاپ مختلف است . بازنگری اخلاق و رفتار این کاربران در وب سایت شما , دستگاه هایی دستگاه لیزر که بخش اعظم برای بازدید از تارنما شما , از آنها استفاده می نمایند و کلیدواژه هایی که جستجو می نمایند , فقط تنی چند از مواقعی است که بایستی در مورد یوزرها خود از آن ها آگاه گردید .


گذشته از هر این مقاله در رابطه گوگول آنالیتیکس و داده ها مقدماتی که میتونه کمک کننده باشه بخش اعظم توضیح دهیم شما هم در تولبار گوگل آنالیتکس کلمه هایی را مشاهده میکنید هم اکنون ببینیم این واژه و کلمه ها چه مفهومی دستگاه لیزر دارا‌هستند

شما بارها و بارها طی خواندن این مقاله و منفعت از داده ها گوگل با این واژه‌ها روبرو خواهید شد .

بعد ها &# دستگاه برش لیزر ) : منظور از بعد از آن ( یا دایمنشن ) یک کدام از مختصات و ویژگی‌های بارز وب‌سایت یا برنامۀ تلفن همراه است که می‌تواند مقادیر مختلفی را بپذیرد . مدل مرورگر , صفحۀ خروج کاربر , صفحات گزینه بازدید و زمان حضور استفاده کننده در وب‌سایت از نمونه ابعادی می باشند که در گوگل بررسی موجود هست .
متریک‌ها ( Metrics ) : متریک‌ها در واقع مختصات درونی یک دایمنشن می باشند که میتوانند به طور مجموع یا نرخ اندازه‌گیری شوند . به عنوان مثال تعداد بازدیدها از یک صفحه یا این که متوسط هنگامی که یوزرها در وب‌سایت گذرانده‌اند .
دوره‌ها ( Sessions ) : عصر به بازه زمانی زمانی اطلاق میشود که کاربر به صورت فعال با وب‌سایت دستگاه لیزر , برنامۀ تلفن همراه یا این که سایر رسانه‌های شما در رابطه است . تمام اطلاعات در امر تعاملات کاربر ( تعداد صفحاتی بازدیدی , حادثه ها , مقدار خرید و … ) در طی یک دوره حساب میشوند . دوره‌ها معمولاً بعداز ۳۰ دقیقه عدم تعامل استفاده کننده با وب‌سایت دستگاه لیزر یا این که برنامۀ شما بسته میگردند و در شکل رجوع کاربر , یک دورۀ نو گشوده خواهد شد .
کاربران ( Users ) : اشخاصی که دستکم برای یک دوره ( Session ) در وب‌سایت حضور داشته‌اند , جزو کاربران دستگاه لیزر شما محسوب میگردند .
بازدیدکنندگان ( Visitors ) : بازدیدکنندگانی که به وب‌سایت شما راز زده‌اند . اینها به دو دستۀ بازدیدکنندگان نو ( New Visitor ) و بازدیدکنندگان تکراری ( Returning Visitorss ) تقسیم میگردند . بازدیدکنندگان تکراری , کاربرانی افرادی می باشند که قبلاً یک دوره را در وب‌سایت شما گذرانده‌اند .
بازدید صفحه های ( Pageviews ) : خواسته از این عبارت تعداد کل دفعاتی است که یک ورقه مشاهده شده است . توجه داشته باشید که بازدیدهای مکرر بوسیله یک کاربر تکراری هم درین اندازه حساب میگردد .
صفحات/دوره‌ها ( Pages/Sessions ) : صفحات/دوره‌ها به متوسط تعداد صفحاتی اطلاق میگردد که در طی یک عصر چشم میگردد . بازدیدهای تکراری از یک کاغذ نیز در این زمینه حساب میگردد .
میانگین زمانِ دوره ( Avg . Session Duration ) : معدل هنگامی است که دوره‌های استفادۀ کاربران به ارتفاع انجامیده است .
نرخ پریدن ( Bounce Rate ) : مراد از نرخ پرش , درصد کسانی است که فقط یک ورقه از وب‌سایت شما‌را مشاهده کرده‌اند . ( بازدیدی که در آن استفاده کننده به وب‌سایت شما وارد شده و فارغ از آنکه هیچ تعاملی با آن داشته باشد , صفحه را بسته است ) هر چقدر که نرخ پریدن وب‌سایت شما کمتر باشد , یعنی وب‌سایت شما در حفظ کاربر موفق‌تر عمل نموده است .
دوره‌های نو ( New Sessions ) : یک تقریب از تعداد بازدیدهایی است که برای اولین دفعه و توسط کاربران نو شکل میگیرند . ادله تخمینی بودن این درصد این است که کاربر ممکن است با یک آی پی تازه به تارنما شما وارد شود .
هدف ها ( Goals ) : شما می‌توانید در گوگل آنالیتیکس اهدافی برای خویش انتخاب کنید . اینکار به شما اذن می دهد که واحد سنجش موفقیت سایت خویش را اندازه‌گیری فرمائید و مشاهده کنید که یک‌سری درصد از کاربران یک فرآیند معین که برای شما اساسی است را در وب‌سایت طی می نمایند .
تبدیل‌ها ( Conversions ) : تبدیل‌ها هنگامی صورت می‌گیرند که یک استفاده کننده اهداف شما‌را عملی می کند و در فیض تبدیل به یک استفاده کننده اثبات یا مشتری شما ‌شود . مثلاً زمانی یک استفاده کننده در وب‌سایت شما ثبت نام مینماید یا این که یک خرید را انجام میدهد .
کمپین‌ها ( Campaigns ) : کمپین‌ها به شما اجازه می‌دهد که پارامترهای شخصی خود را برای هر صفحه‌ای که دوست دارید طولانی تر نمایید دستگاه لیزر تا بتوانید اطلاعات بیشتری را از کاربران خود بدست آورید .
جذب ( Acquisition ) : خواسته از جذب , روشی است که یوزرها خود را بدست آورده‌اید . مثلاً احتمال دارد طریقۀ جذب یک استفاده کننده , موتور جستجوی گوگل باشد .
کردار ( Behavior ) : اطلاعات رفتاری کاربران دستگاه لیزر به شما اذن می دهد که محتوای خویش را مطابق نیاز آن‌ها تغییر‌و تحول دهید و آن را

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *