تعیین نوع ساختار دستگاه لیزر

بر پایه ی آنچه از تحقیقات دستگاه لیزر خویش و اطلاعاتی که تا اینجا در‌این مطلب به دست آورده اید , اکنون خوبتر می توانید در ارتباط با ساختار وبسایت دستگاه لیزر موبایلی خود تصمیم گیری نمایید . فلوچارت تحت را دنبال فرمایید و شایسته ترین ساختار برای تارنما خود را تعیین نمائید :

برای هر ساختار موبایلی , باید به نکاتی اعتنا فرمائید تا بتوانید به بهترین صورت دستگاه لیزر آن را اجرا کنید :
RESPONSIVE WEB DESIGN

درصورتی که در پژوهش ها خود به این نتیجه رسیده اید که یوزرها موبایلی شما نظیر کاربران ورژن دسکتاپ تارنما شما , اخلاق و رفتار می کنند , این دسته ساختار دستگاه لیزر بهترین تعیین برای شماست .

وقتی که می‌خواهید ساختار Responsive Web Design را اجرا فرمایید , باید دو آیتم دستگاه لیزر را مد نظر داشته باشید : meta viewport tag و media queries .
تگ meta viewport

هنگامی که میخواهید ساختار صفحه ها تارنما خود را به گونه ای تهیه و تنظیم نمائید که با تمامی ی دستگاه ها هم خوانی داشته باشند , فراوان دارای اهمیت است که‌این ساختار برای مرورگر ها قابل تشخیص باشد ; با اضافه کردن تگmeta viewport به سرتیتر ( header ) هر ورقه میتوانید این عمل را انجام دهید :


[meta name= ” viewport ” content= ” width=device - width , initialscale=1 ” ]

تگ meta viewport به مرورگر میگوید که چه گونه یک کاغذ را با دستگاه های مشخصی منطبق دهد .

” width=device - width ” به این معناست که عرض صفحه باید با پهنا مانیتور آن دستگاه ها دستگاه لیزر منطبق داشته باشد .
“ initial - scale=1 ” درجه ی زوم اولیه را مشخص و معلوم می کند هنگامی که مرورگر ورقه را برای اولین دفعه بار گذاری می کند .

بدون اجرای یک عنصر meta viewport , ورقه در ابعاد ( پهنا ) یک ورقه ی دسکتاپ رندر میشود . دستگاه لیزر این که یک کاربر بدون چاره باشد به صورت دستی صفحه را زوم یا این که بالا و ذیل نماید تا بتواند کاغذ ی شما‌را ببیند یا این که عملکردی را انجام دهد , یک تجربه ی منفی را از سایت شما برای وی به‌وجود می‌آورد , و احتمال این را که گوگل تارنما دستگاه لیزر شمارا جزءِ وب سایت های ناهماهنگ با نرم افزارهای موبایل به حساب آورد بالا می برد . به نمونه زیر اعتنا فرمائید :

Media querie ها

Media querie باعث میگردد که ساختار محتوایی کاغذ در دستگاه های گوناگون سوای تغییر باقی بماند و محتوا را با دستگاه های مختلف هماهنگ می کند تا کاربر شایسته ترین تجربه را از بازدید پیج به دست آورد . به مثال زیر توجه نمایید :نکاتی که می بایست برای درست اجرا شدن ساختار responsive web design در نظر بگیرید

تمام منابع باید قابل مشاهده و دسترسی باشند

گوگل پیشنهاد می نماید که تمام عنصرها جان دار در یک صفحه , می بایست برای بات هایی که از robots . txt و دیگر متد ها برای تشخیص ساختار responsive web design استعمال می نمایند , قابل دسترسی باشد . یک ابزار با فایده برای اینکه تشخیص دهید که آیا منابع غیر قابل دسترسی در وبسایت شما موجود است یا نه , ابزار Google ’ s Mobile - Friendly است ; بعلاوه , این ابزار به شما میگوید که آیا وبسایت شما با قابل انعطاف افزارهای گوشی هماهنگ است یا این که خیر .

تمام موادسازنده باید در جای قابل قبولی قرار گرفته باشند

شایسته ترین روش برای تشخیص این که آیا سایت شما با دستگاه های متفاوت هماهنگ است , این است که خودتان به طور دستی با دستگاه های متعدد از آن بازدید نمائید ; مبنی بر تحقیقاتی که قبلا انجام داده اید ( در مقاله ی سئوی موبایلیبه این موضوع پرداخته ایم ) بررسی کنید که سایت شما چه‌طور در ۵ تا از محبوب ترین دستگاه ها بین مخاطبان شما , اکران داده می گردد . همینطور مشابه سازهای آنلاینی مانند : Responsive Web Design Testing Tool وجود دارند که تارنما شمارا مشابه سازی می کنند .

انگیزه از این فعالیت این است که مشاهده کنید عناصر مختلف , مثل دکمه های فراخوان , در دستگاه های گوناگون در جای دلخواه خود قرار گرفته اند یا خیر , و از اینکه این عنصرها برای کاربر قابل دسترس میباشند و در جایی قرار گرفته اند که بیشترین دقت را به خود جلب می کنند , اطمینان حاصل فرمایید .

سرعت وبسایت

همگی می‌دانند که سرعت وب سایت , فاکتور فراوان مهمی است ; این استدلال در درجه بندی گوگل و موتورهای جستجوگر مشابه تأثیر داراست و یوزرها سایت های کم سرعت را رها می نمایند . می بایست کارایی کنید که سرعت وبسایت شما در حالت باصرفه باشد . به همین علت گوگل ابزاری را با اسم PageSpeed Insights معرفی می کند که ایده های زیاد خیر را در رابطه با این که چه گونه می توانید سرعت هر پیج را در تارنما خود ( در تلفن همراه یا این که دسکتاپ ) ارتقا دهید , به شما ارائه می‌دهد :

علاوه بر ابزار گوگل درین ارتباط , ابزارهای بدون پول دیگری هم برای تحلیل سرعت صفحه های

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *