چرا برای سئوی وردپرس به AMP نیاز داریم؟

بیشتر ایام اینجانب یکی سایت های محبوبم رو در حین نهار بررسی می کنم . دوست دارم مقاله‌ها , خبر ها و کامنت ها رو ببینم با این‌که سایتی رو دوست دارم , هر وقتی که بر روی لینکی کلیک می‌کنم تا تبی رو در مرورگر باز کنم , مورد ها متعددی بر روی کاغذ از تبلیغات , نظرسنجی ها دستگاه لیزر و ابزارک ها وجود داره که منجر کند شدن مرورگر من می شه . در بخش اعظم موارد که کاری از دستم بر نمیاد مجبور می حس یک یا این که چندین ثانیه چشم به راه بنشینم .

امروزه سرعت پردازنده‌ها مضاعف شده , اما ما چیزهای زیادی بر روی سایت‌های دستگاه لیزر خویش قرار می‌دیم . هنوز نیز روستا ها تارنما دستگاه لیزر وجود داره که سرعت اون ها به خصوص بر روی تلفن همراه کنده . گوگل پژوهش هایی رو انجام داده حدود 53 درصد از افراد سایتی رو که نتونه در عرض سه ثانیه بار گذاری بشه کنار گذاشتن می نمایند . به همین یاد گوگل یک پروژه متن گشوده جدید به نام AMP تولید کرده , این دستگاه لیزر آیتم به معنای عجله دهنده صفحات موبایلی &# دستگاه ایران روتک لیزر ; Accelerated Mobile Pages ) است . این پروژه تحت گروه ای از HTML درنظر گرفته میشه که ارسال موردها دوچندان آهسته به مرورگر شما رو محدود می کنه .


با AMP بعضی از وب سایت ها ارتقاء 4 برابری در سرعت رو تجربه کرده اند که فراوان شگفت انگیز میباشد . این دسته ارتقاء دستگاه لیزر سرعت کارهای زیادی نظیر افزایش نرخ تبدیل تارنما های تجارت الکترونیک رو درپی خواهد داشت .

یک سری نمونه در‌این برگه مشاهده می کنید به Yoast برید و مرکز کمک رو باز نمائید آن‌گاه به بخش Knowledge Base برید و چیزی در اون تایپ فرمایید . مشاهده میکنید که ورژن AMP اون بارگذاری می شه . صاحبان یوست می خوان ورقه تا جایی که ممکنه به سرعت لود بشه . اگه به ورژن بی نقص این پست بلاگی در سایت یوست بریم , متوجه میشیم که چیزهای متعددی بر روی این برگه وجود داره . درین ورقه طبقه بندی ها , برچسب ها , تعیین ایمیل و مورد ها بسیار دیگری وجود داره . اما ورژن AMP این برگه فراوان بی آلایش است . صرفا موردها لازم در اون نشان داده می شه .

فعلا AMP یک ضرورت وجود ندارد و دستگاه لیزر شما بدون چاره نیستید از اون به کارگیری نمایید البته گوگل همیشه پیرو ارتقاء سرعت بوده و اون را ترجیح می قریه . گوگل هیچ چیزی رو به صورت قانونی اعلام نکرده اما به احتمال دوچندان در آینده مزایایی در مورد استعمال از AMP برای سئوی وب سایت ها وجود خواهد داشت . در بیش تر مورد ها پیکربندی وب سایت برای AMP زیاد ساده میباشد , دستگاه لیزر شما می تونید اون رو به عنوان افزونه دستگاه لیزر نصب نمائید و یکسری تهیه و تنظیم بی آلایش رو انجام بدید . اینکار ارزشش رو داره!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *