کشف جذاب‌ترین دستگاه لیزر بخش صفحه

دستگاه CNC ‌ترین داده‌ای که در Heat Map دیده می شود , میزان دقت یوزرها به بخش‌هاى متعدد صفحه است دستگاه لیزر که از آن می‌توانید بفهمید که کدام بخش بیشترین تعامل را با کاربران ساخت کرده .

به عنوان مثال , بررسى هیت مپ صفحه‌ى سوال های رایج , وسیع ترین سوال ذهن یوزرها را نشان خواهد بخشید ( ولی در حالتی‌که آن سوال باطن سوالات رایج باشد! ) این سوال دستگاه لیزر حاکی از یک نبود در طراحی است که نمود جواب به‌این سوال در پباده سازی دوباره , وب‌سایت و یا این که نرم افزار شما‌را بهبود میبخشد .
مطلب ای با قضیه : ۱۵ ایده برای طراحی لندینگ پیج ( LANDING PAGE ) میتواند دستگاه لیزر به شما کمک کند

هیت مپ‌ها در صفحه ها کمیپن‌ها و یا این که به صورت کلی صفحاتی که حاوی تعدادی پیام دستگاه لیزر متفاوت می باشند نشان می دهند دستگاه لیزر که کدام بخش از صفحه‌ى شما براى یوزرها جذاب‌تر است . دستگاه لیزر این جذابیت می تواند بخاطر طراحى خوب , ارزشی که به یوزرها می‌دهید , گونه نوشتار و یا این که دکمه‌های فراخوان موثر بوجود آمده باشد .

هیت مپ

این هیت مپ صفحه‌ی خرید وب سایت فیلیمو است . همان طور که انتظار می‌رود نسخه‌ی بدون پول بیشترین طرفدار را داراست .
آیا جای جای اعتنا بیشتر بود یعنى دیدنی خیس است؟

هیت مپ

تصویر سمت راست هیت مپ کلیک و سمت چپ هیت مپ اسکرول است

لزوما نه! به هیت مپ بالا نگاه نمائید , بخش گالری تصاویر محصول از شدت گرما داره میسوزه , ولی هنگامی این بخش را تحلیل کردم متوجه مشکلی در طراحی شدم : کاربران مجبورند برای بزرگ کردن تصاویر , اول روی یک تصویر کلیک کرده آن‌گاه تصویر را ببندند و تصویر بعدی را باز کنند . دراین مورد در‌حالتی که بعداز باز شدن تصویر بزرگتر , همگی تصاویر نیز دیده می‌شدند , یوزرها به راحتی می‌توانستند تصاویر را عوض نمایند . برای حل این مورد می‌توان با کلیک روی هر تصویر , این جور را توصیه کرد .

هیت مپ
۲ . مقایسه موادسازنده مشترک در صفحات گوناگون

جذابیت و اقتدار بررسی تجربه کاربری ( User Experience ) هنگامی است که بتوانید داده‌های متعدد را باهم مقایسه و ترکیب کنید تا به فهم جدیدی از یوزرها برسیم .
گاهی وقت‌ها باید هیت مپ صفحات متفاوت را باهم مقایسه فرمایید , این مقایسه داده ها متعددی از اهمیت عنصرها مشترک در صفحه ها مختلف به شما خواهد بخشید . به تصویر ذیل اعتنا نمائید :

هیت مپ

این دو هیت مپ از خبرنامه‌ی یک سایت فروشگاهی است که در دو صفحه‌ی نخستین و صفحه‌ی محصول گرفته شده . بررسی عناصر مشترک در صفحه های متعدد به ما نشان میدهد که در هر صفحه کاربران دنبال چه چیزی می‌باشند و ما باید روی چه موضوعی در طراحی آن صفحه های تمرکز کنیم .

همانطور که از این هیت مپ مشخص است یوزرها علاقه‌ای به خبرنامه در صفحه‌ی محصول ندارند و همان طور که در نمونه قبل دیدیم , یوزرها در صفحه‌ی محصول عشق متعددی به تصاویر و اطلاعات محصول دارا‌هستند و شاید با حذف مجله درین صفحه تمرکز یوزرها بیشتر در سمت کامل شدن خرید برود .
مقاله ای با قضیه : تبلیغات کلیکی از دید دستگاه لیزر قادر است به شما کمک کند
۳ . مقایسه خلق و خوی یوزرها جدید و کاربران قدیمى

مقایسه‌ی کاربرانی که برای اولین بار به تارنما ما آمده‌اند با یوزرها سابق نیز داده ها متعددی به ما می دهد . شاید یک تغیری برای یوزرها جدید موثر و تاثیرگذار باشد ولی برای یوزرها کهن منجر تغییر‌و تحول عادت بشود و خلل ساخت نماید .

هیت مپ

مقایسه هیت مپ روزنامه در شرایط New Users و Returning Users

به باز‌بینی خبرنامه برگردیم و از نگاه New Users و Returning Users بررسی کنیم .
همان طور که در تصویر مشاهده میکنید خبر نامه فقط برای کاربران جدید مفید است و صرفا ۱۰ % از کل افرادی که از خبر نامه استفاده می‌کنند Returning Users هستند . می‌توانیم با حذف روزنامه برای کاربران قدیمی و منفعت از فضای تولید شده تعامل کاربران قدیمی را افزایش دهیم .
۴ . کشف اشتباهات در طراحی موادتشکیل دهنده برگه

در پباده سازی با افزودن عنصرها گرافیکی مازاد که معمولا مورد‌علاقه گرافیست‌ها و تیم‌های مارکتینگ است , حواس یوزرها را از انگیزه با اهمیت پرت می کنیم و باعث ضعیف شدن دکمه‌های فراخوان و کارکشته شدن بی‌مورد بعضی از عناصر خوا هیم شد که نه به تجارت ما و خیر به راحتی یوزرها کمکی خواهد کرد .

مثال : در‌این ارتباط از طراحی فرم خبرنامه‌‌ایست که از اول متن یار و همدم ما بود :

هیت مپ

این خبرنامه دکمه‌ی ثبت داده ها ندارد و دکمه‌ی زن و مرد , نیز نقش تشخیص جنسیت کاربران و نیز نقش تصویب داده ها را به عهده داراست . در نگاه اولیه بنظر جالب میاد و احتمال دارد تاءمل کنیم چقدر کاربردی که کاربر یک حرکت کمتر برای تصویب در مجله بایستی انجام بدهد . البته با بررسی Heat Map سود دیگه‌ای خوا هیم گرفت :

هیت مپ

عداد کلیک روی دکمه‌های زن و مرد ۴

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *