کاربرد فولدر Robots . txt

فایل robots . txt معمولا در دایرکتوری روت سایت آپلود می شود . عمده ربات ها به نحوی برنامه ریزی گردیده اند که در پی آدرسی همچون www . example . com/robots . txt می گردند . برای طولانی تر ربات ها , پیدا نکردن یک فولدر robots . txt دارای اعتبار درین حالت بدین معنا است که همه صفحه ها جانور در وبسایت برای خزش آزاد است . این مسئله چه بسا هنگامی دستگاه لیزر که فولدر در وضعیت و آدرس دیگری هم آپلود شده باشد صحت می کند . ساخت فایل robots . txt به آسانی تایپ کردن راهبرد بر روی نوت پد و انبار کردن آن با فرمت txt و با اسم robots است .

بعد از این‌که پوشه robots . txt را تولید کردید می بایست آن را از طریق FTP یا این که cPanel ( یا این که هر برنامه مدیریت دستگاه لیزر هاست و سروری ) به دایرکتوری روت دامنه آپلود فرمائید . دستگاه لیزر بیش تر پلتفرم های امروزی مدیریت محتوا و پلاگین های دستگاه لیزر این پوشه را به صورت خودکار تولید می کنند . بدین ترتیب شما میتوانید وارد آن گردید و بازنویسی های مورد نیاز را اعمال نمایید . مواردی که درپی بیان می‌شود همه گیرترین کاربرد پوشه های robots . txt است .

جلوگیری و رد ایندکس کردن : میان تمامی دلایلی که برای به کار گیری از فایل robots . txt بیان میشود , این داستان یکی مرسوم ترین هاست . وبمسترها معمولا دوست دارا‌هستند جلوی ایندکس و خزش صفحاتی که به تجربه های جستجوکنندگان مرتبط نیست را بگیرند . به عنوان مثال صفحاتی همچون بخش‌های در حال ساخت , نتایج جستجوی داخلی , محتوای تولید شده به وسیله استفاده کننده , پی دی اف ها , صفحات ایجاد شده بوسیله فیلترها و …
مراقبت بودجه خزش : تارنما های بزرگی که هزاران ورقه در خویش دارا هستند معمولا دوست ندارند همه صفحاتشان دستگاه لیزر به هنگام بازدید ربات های گوگل زمینه خزش قرار بگیرد . آن ها این فعالیت را برای افزایش اقبال خزش صفحه ها مهم و ایندکس آنان انجام می دهند .

#15 عصر فراگیری دستگاه لیزر - بهینه سازی عناصر متنی صفحات دستگاه لیزر

خزش منظم و مکرر بر روی صفحه ها فرود ترافیک ارگانیک به‌این مفهوم است که با صرفه سازی اعمالی شما به زودی بر روی برگه نتایج موتورهای کاوش نشان داده خواهد شد . این مسئله دستگاه لیزر همچنین بدین معناست که صفحاتی که لینک گردیده اند می‌توانند از انتقال لینک اضافه نفع ببرند .


بهینه سازی جریان تساوی لینک ها : فایل txt در بهینه سازی جریان تساوی لینک و پیوند ها برای صفحه ها تارنما میتواند کارساز باشد . با به دور نگه داشتن خزندگان از صفحاتی که اهمیت دستگاه لیزر متعددی ندارند , تساوی پیوند های داخلی در صفحات فرود ترافیک طبیعی محافظت میگردد . این مسئله بدین مضمون‌ است که قدرت درجه بندی وب سایت شما بر روی صفحاتی که اهمیت زیادی دارد تمرکز می نماید و همین فرمان سبب ساز میشود این صفحه ها دستگاه لیزر در نتایج جستجو درجه بالاتری کسب کند و ترافیک طبیعی بیشتری به خویش جذب کند .
فهرست نقشه تارنما : فولدر robots . txt را می اقتدار برای این منظور نیز به کار پیروزی . در این موقعیت پوشه robots . txt به موتورهای جستجو اعلام می کند که در چه مکانی می‌توانند نقشه تارنما را پیدا کنند . این قضیه از روی میل است زیرا می توانایی نقشه تارنما را از طریق کنسول جستجوی گوگل هم تصویب کرد و همین فیض را گرفت اما فایده از این فولدر برای تصویب نقشه سایت , ضرری نخواهد داشت .
امنیت : بعضا از صفحات نباید در اختیار عموم قرار بگیرند . صفحه های لاگین و صفحه های ادمین از این نمونه صفحه های است . هر چقدر این صفحه ها امن خیس باشند خطر هجوم به سایت هم کاهش پیدا می کند . ( البته با تثبیت این صفحه های در پوشه روبات دات تکست اشخاص میتوانند با مشاهده این پوشه , آن‌ها‌را ببینند! )
انتخاب تاخیر خزش : سایت های بزرگی همچون وبسایت های تجارت الکترونیک و ویکی ها اکثر وقت ها به طور گونه ای محتوای خویش را منتشر می‌نمایند . در چنین قوانینی ربات ها با گاز وارد فعالیت میشوند و تلاش می کنند کل محتوای پخش شده را یکجا کپی نمایند . این مسئله سبب ساخت فشار بر روی سرور می‌شود و در نهایت سرعت بارگذاری وبسایت اندک می شود یا این که Downtime ای ایجاد میگردد . چنین وب سایت هایی میتوانند با تالیف دستورالعمل های موجود در پوشه txt از بروز چنین قوانینی جلوگیری نمایند . درین حالت , صفحه ها تازه به تدریج خزیده می شود و فرصت کافی به سرور داده می‌شود &# خرید دستگاه لیزر ;

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *